Poring hot springs. Sabah. Malaizija

Kārot ko ļoti karsti, pāris dienas nemaz nezinot par tā eksistenci, ir vieglāk par vieglu. Tas ir tāpat kā mīla no pirmā acu uzmetiena. Tu dodies pēc ikrīta kafijas sasmakušā metro stacijas loga un ieraugi viņu, nezinot, ka rītdien dzīve liksies neiedomājama savādāk. Vai pirmo reiz nogaršot tikko plūktas ličijas. Tā sajūta ir tikpat pirmreizēja, cik tai mazajai pasaulē iekliegušai dvēselītei. Atklāt pasauli jebkurā vecumā. Un tu bailīgi aptausti koka stumbrus, kur savas transportejas izveidojuši termīti, ieliec mutē nekad neredzētu ārstniecības augu un ietrausies tik bildēs redzētā transportlīdzeklī. Atvērtas maņas. Uzsūcu jaunās emocijas kā sūklis un ļaujos mācīties lietas no jauna.
Un te nu viņa ir. Retā, bez sakņu, bez lapu, parazītiskā puķe/zieds/augs/parazīts Raflezija.

img_1097
Raflēzija

img_1090

Milzu augs, kas ir gan vīrišķais un sievišķais. Kas var augt gadiem, bet uzziedēt neprognozējami uz piecām līdz septiņām dienām. Atveroties un izdvešot pūstošas gaļas smaku, lai pievilinātu kukaiņus un nodrošinātu savu izdzīvošanu. Vēlāk pārejot augļa stadijā un izlaižot sēklas, kas nonāks savainota auga (pārsvarā liānas) pasparnē. Tādejādi turpinot savu eksistenci, mistisko būtību un atsķirīgo esamību.
Tieši šodien rit otrā diena, kad viņa atvērusi savu ķermeni un pietvīkusi izdvešs skaistumu. Es lūkojos tai acīs un saku paldies. Paldies par reto mirkli, kad atrādies. Paldies, ka pasaulē katram ir kāda noteikta vieta. Varbūt, ka puķēm arī ir karma un būt par parazītu jau nav nemaz tik vienkārši. Paldies, ka ļauj apzināties, ka viens cilvēks visu tā nemaz nevar pārvaldīt un ietekmēt. Paldies.

Veltu tet a tete meditāciju ar Raflēziju un traušamies visi trīs dziļāk parkā(es gan to nosauktu par kārtīgu džungļu mežu ar vienu galveno taku), kas sevī ietver ne tikai Botānisko dārzu tauriņu dārzu, karstos avotus, bet arī vairākus ūdenskritumus un sikspārņu pārdzīvotas alas, koku galotnēs pastaigu takas, liānu šūpoles.

img_1096

img_1083
Liānu šūpoles
img_1084
Gaisa tilti

img_1085 img_1092
Karstajos avotos ietraušamies arī mēs. Tas nozīmē atgriezt krānu metrs reiz metrs izflīzētā baseinā. Vietējo ģimeņu populāra atpūtas vieta, kas arī man liek ūdenī doties ar T-kreklu virs peldkostīma. Ja esi vienīgā ģimene, kas atšķiras, dažkārt ir labi pielāgoties. Pieskaņoties. Saplūst.

img_1079
Tirgus tuvākajā pilsētiņā Ranau

img_1073 img_1075

img_1088