Fotopiezīmes. Bali. Indonēzija

Iededzas ielu lampas un es ieslīdu melanholijas drumslās. Indonēzija, es tevī vadu savu pēdējo nakti un man kaut kā paliek skumji. Es smējos, kad mans sens draugs rakstīja, ka tu esi labākā valstī pasaulē. Es gan nepazīstu definīciju “labākā valsts pasaulē”, bet tu manī satricināji snauduļojošos emociju vulkānus.

Aizveras lidostas durvis un gribas solīt atgriezties. Bet es tev nesolu. Ne šodien, ne rīt. Ieskauju sevī tevi- Indonēzija un izgaršoju visu to sāpīgi skaisto līdz mielēm. Man nav jāizliekas labākai kā esmu, kad gvelzu par tavām Bali salas pārbāztām ielām, kūrortu aiņemtiem skatiem un kultūras sadrupumu. Tas viss tur ir- sataustāms ar sesto maņas aci. Un tā varenība, kas atklājas tavās izcīnītās zemēs, iedzīvotājus skaitā, tempļu daudzumā, dabas mežonīgumā un kultūras dažādībā. Tas viss vēl tevī ir. Un tajā pat laikā, tas viss kaut kur izbalējis gadu gaitā un mainījis tavu atspulgu. Tāpēc es atradu savu drusku. Tukšās melno smilšu pludmalēs, kur vietējais tev izceps noķertu zivi un sarakstīs sarakstu ar savām iecīnītākajām vietām. Paslēptās alās, kur sērfotāji skrien ķert nevaldāmos okeāna viļņus. Vulkānisko zemi ar gaiļu cīņām ciematu nostūros. Seno ceremoniju transa dejas saulrietā virs kraujas. Čūskas augļu un mandarīnu kalnus, maskējušos makšķerniekus un jūras ežu ķeksētājas bēgumā. Un tas viss vienā mazā Bali. Indonēzija- tu esi tik mežonīgi skaista. Es gribu tevi iepazīt kā mīlētāji meklēdami slepus kaisli skrien mežā. Es gribu tavu Komodo. Un skaisto ezeru Flores, okeāna krastu skaloto Sumatru, orangutānu Kalimantan, tavu iekaroto Timoru. Es gribu tevu Papua Guinea.

Vulkāniskās smiltis
Vulkāniskās smiltis
Rīsi tiek pārstādīti
Rīsi tiek pārstādīti

dsc_0019

Seno laiku baliešu tradicionālais ciemats
Seno laiku baliešu tradicionālais ciemats
Transa deja saulrietā klins galā
Transa deja saulrietā klins galā

img_0821 dsc_0042 dsc_0047

Templis pieejams ir tikai bēguma laikā
Templis pieejams ir tikai bēguma laikā

dsc_0041 dsc_0019

dsc_0064

image
Vulkānisko smilšu pludmale
image
Mana rēta uz kreisās pēdas palikusi no Šrilankas milzu viļņiem

image

image
Bali laiks
image
Sērfotāju paradīze

imageimageimage

image
Salai jeb čūskas auglis. Ir saldā un skābā šķirne. Skābie, protams, mīļāki

image

 

image
Graudainā pludmalē kājas dažubrīd iestieg līdz pusstilbam

image

imagedsc_0004

dsc_0006
Ceļš ved uz kādreizējo bagāto kūrortu. Neizmantots, tas aizaudzis zālēm

dsc_0013dsc_0023dsc_0018imageimageimage

image
Ieeja no alas, kur sērfotāji steidz ķert viļņus

received_10210139581546764

4 thoughts on “Fotopiezīmes. Bali. Indonēzija

    1. Paldies…:) Pēdējās 2bildes ir divos dažādos objektos. Priekšpēdējā ir Ulluwatu cave beach.. Pēdējā ir ala, pa kuru jākāpj lejup pa stāvām kāpnēm, lai nokļūtu pludmalē. Green Bowl Beach..Citas bildes no vēl citām pludmalēm. Vai vēl kāda interesēja?!

      1. Paldies 😊 Es vienkārši centos atšifrēt, kurās ir būts, jo pati neatceros nosaukumus 😀
        Man ir tādas aizdomas, ka tur ir vairākas pludmales, kurām piekļuve tikai kāpjot uz leju pa kādām trepēm vai cauri alai.

  1. Jā, dažādas pludmales gan..:) vientuļas, pārbāztas un aizaugušas, bet katra individuāli skaista. Apskaužu sērfotājus par trako došanos viļņu gaļasmašīnā. Ceru, kādudienu es arī spēšu pieveik viļņus..:)

Comments are closed.