Bambusa vilciens. Kambodža

Braukt ar vilcienu ir forši. Pat, ja tas vilciens nemaz nav īsts vilciens.
Battambang bambusa vilciens ir tieši tik vērts, lai izmēģinātu un gūtu iespaidus ar kaut ko vēl iepriekš nebijušu. Bet šodien ir 2016 gads un viss ir daudz atstrādātāks kā gribētos. Pieci dolāri no katra tiek ātri pazaudēti no redzesloka kādas vietējās dāmas kabatā. Uz vilciena sliedēm uzlikti divi metāla riteņu posmi- uz tā virsū bambusa palete. Mīkstākai sēdēšanai austs paklājs un pāris spilveni. Pielikt mazs motors un vadītājs- padsmit gadus jauns pusaudzis ar skaļu troksni iedarbinājis dzinēju, pārtrauc rīta klusumu.

Mūsu vadītājs
Mūsu vadītājs

Lai arī vilciens var sasniegt 50km/h, mēs tiekam vesti uz priekšu daudz mazākā ātrumā, pa ceļam apskatot zaļojošās rīsu terases un ieaugušos krūmājus. Sliedes ir tieši tik izbīdījušās un neremontētas, lai kādreizējā dzelzceļa līnija netiktu izmantota jau vairākus gadus. 20minūtes vēji baksta matus un vietā, kur sliežu posmi savienojas, bambusa vilciens norīb ar spēku kā milzu vesera sitiens.

received_10210254656943577

BUM….BUM…….BUM…Viss ir tieši tik nedrošs, cik varētu būt vienā Dienvidāzijas valstī. Pēc standarta procedūras vilciens apstājas tuvākajā ciemā, kur tieši divdesmit minūtes jāsmaida un jāsaka, “Paldies, nē” neskaitāmajiem bērniem, kas tirgo aproces un laipniem kokosriekstu tirgotājiem. Bērnu atbildes ir iemācītas uz jebkuru tūristu jautājumu. Skolā, kurā sastapām desmitiem formās tērptu bērnu pirms stundām šurp braucot, šiem esot divu mēnešu brīvdienas. (Kas acīmredzot turpinās visu gadu). Neviens nepērkot neko un mēs esam vienīgie, kas varētu nopirkt. Nauda tikšot tērēta skolas rakstāmpiederumiem. Bērni smejas- patiesā skola viņiem ir šeit- dzīvē. Un, kā gan nosodīt tos, kas nespēj domāt par grādiem, kad vēders tukšs.
Mūsu ekskursija ar mazajiem tirgotājiem beidzas un mēs turpinām ceļu atpakaļ. Izmantojot vienīgās sliedes abos virzienos, mainīšanās darbību ar pretējo bambusa vilcienu veic tas, kas ir mazākumā vai vieglāk piekāpjas. Pāris tūristiem filmējot, bambusa plātne tiek nocelta, metāla stieņi pacelti un pretīmbraucošie var turpināt savu ceļu. Tūristi aizbrauc, mūs vadītājs uzmet atpkaļ metāla stieņus, uzliek bambusa plātni un mēs traucamies tālāk.

Bambusa "vilcienu" apmaiņas darbības
Bambusa “vilcienu” apmaiņas darbības

Pēdējais posms. Vairāku vīru ielenkumā tiek prasīta dzeramnauda mūsu vedējam, kuram nekas netiekot no mūsu samaksātās “biļetes”. Mēs ieslidinām puisim pāris kamodžas rielu un steidzamies projām, kamēr kāds ir sācis protestēt par naudas vētību. Iespējams tā ir pēdējā reize, kad iespējams izrībināt miesas un piedudināt ausis ar bambusa vilcienu pa līkiem sliežu posmiem. Vairākus gadus tiek runāts par dzelzceļa maršruta atjaunošanu un uzlabošanu. Varbūt baumas tiek izplatītas tieši tūristu pievilināšanai. Katrā ziņā bambusa vilciens saglabā savu vienreizīguma šarmu un tik ļoti raksturo Kambodžas haotisko būtību- vēsturi ar stāstu, nepilnībām un nabadzības skeletu.

 

img_0989 img_0987 img_0996 img_0994