Mērkaķi! Mērkaķi!

Mērkaķi, mērkaķi, cik šogad tu esi bijis labs,” es nodomāju un nākamajā dienā pazaudēju savu naudas maku ar lielu daļu savas naudas. Let it go! Arī tā notiek un jāļauj pēc bēdām, dusmām un pārmetuma sev atlaist. Palaist vaļā tās emocijas un iztēloties, ka kādam noderēs labāk kā man.

Un, lai arī gaiļa nomaiņai ar mērkaķi 1ajam janvārim nav nekāda sakara, man gribas ar mērkaķi izdancot vienu emociju deju, kas sakrājies mazās epizodēs prāta dzīlēs.
Mērkaķis teica, ka šogad var atļauties. Būt egoistiskai, ieklausīties tikai savās vēlmēs, trakot, iekarot, izmēģināt, ārdīties, pazaudēt, bet sameklēt. Un tik vienkārši- baudīt ēdot un mīlējoties, kas ir primāta pamatvajadzība un galvenā dzīves sastāvdaļa. Un tajā pat laikā būt tajā ģimenes aizsargpozīcijā, kad komūna pastāv tikai tad, kad iesaistās visi.
Lai arī manas ģimenes sastāvā ir divas īpašas būtnes, kas dzimušas mērkaķa gadā, manas atzara ģimenes dzīvē mērkaķa gads bija noteikti nozīmīgs. Divi 30 un vien 3. 3pa3 valstis un 3pa3mēneši…

Ārā peļķes sasalušas ledū un Klaipēdas vējš berž seju kā smilšpapīrs. Es izdzenu velosipēdu no pagraba cietuma un izpedoļāju ielās. Jo spīd saule! Spīd tā, ka jāaizzmiedž acis un automātiski jāsmaida. Es esmu braukusi vētrās, lietus gāzēs, avarējusi un lidojusi, iebuksēta, neatkarīgi no gadalaikiem un laikapstākļiem, tāpēc atgriezties decembrī pie riteņmīlēšanas ir tik pašsaprotami. Tikpat pašsaprotami kā norādes par ziloņiem un mērkaķu klātbūtni. Tieši tik centīgi es nodarbojos šogad ar to pētīšanu. Un ticiet man, nofotografēt tos ar fix objektīvu, prasa lēnu un sistemātisku pietuvošanos, apiešanu un mēģināšanu izlikties par vienu no viņiem, tādejādi iemīloties.

Gribēju padalīties arī ar tevi!

Tad nu- esi laipni aicināts manā mērkaķu ģimenē!

Lai izdodas!

 

Taizeme

Mērkaķu templis
Valdas un viņa draugs

 

Malaizija

Cik mērkaķus redzi?!
Valdasa kājas spalvas tiek atbrīvotas no parazītiem
Sudrabmērkaķiem bērni ir spilgti oranžā krāsā

Sudraba mērkaķis ar bērnu

 

Šrilanka

Lai arī savvaļas lauki krustojas ar cilvēku mitekļiem, tie tomēr ir mežonīgie radījumi. Neparedzami.

 

Ķīna

 

Indija

Cīniņš par ēdamo

Divi mērkaķi

Cik langurus redzi?!